Informácie a zaujímavosti o Ríme

Rím – hlavné mesto Talianska má vyše 2,7 mil. obyvateľov. Leží na brehu rieky Tiber a od mora je vzdialené len cca 20 km.
Nazývaný aj večným mestom či hlavným mestom antického sveta je stále obľúbenou destináciou navštevovanou turistami z celého sveta.
S mestom Rím je tiež spojené známe porekadlo ” Všetky cesty vedú do Ríma ” (Tutte le strade portano a Roma).

Vo väčšine miest sa kvôli umenie navštevujú múzeá. V Ríme to však nie je nutné, pretože samotné mesto Rím je jedným veľkým múzeom umenia. Všade prítomné pamiatky len podčiarkujú magickosť tohto mesta.

Pri potulkách mestom a objavovaní rôznych čarovných zákutí si nezabudnite vychutnať napr. kávu s miestnymi rímanmi v nejakej lokálnej kaviarničke, zastaviť sa v bare na poobedňajšie “aperitivo”, navštíviť niektorý z typických trhov … sme k dispozícii vám s týmto pomôcť, aby vaša dovolenka sa mohla niesť aj v duchu známych talianských fráz ” LA DOLCE VITA ” či ” DOLCE FAR NIENTE “.

Orientácia v meste je jednoduchá a dopravu k jednotlivým pamiatkam zabezpečuje hustá sieť dopravných prostriedkov. Turisti môžu využiť autobusové spojenia, električky či podzemné metro, no veľa pamiatok je v dochádzkovej vzdialenosti.

Metrom sa najrýchlejšie dostanete priamo ku Koloseu (zastávka COLOSSEO), k Vatikánskemu múzeu (zastávka OTTAVIANO – S.Pietro – Musei Vaticani), na Španielske námestie (zastávka SPAGNA), k Fontáne di Treva (zastávka BARBERINI). Domáci rímania používajú na rýchle premiestňovanie sa aj motorky – vespy, ktoré tiež dotvárajú samotnú atmosféru mesta. Ak sa v Ríme plánujete zdržať viac dní a budete mať chuť na výlet k moru, viete sa tam dostať z centra Ríma pomerne jednuducho, kombináciou metra a vlaku.

Aktuálna cena lístkov platných pre mestskú dopravu v Ríme:

1 jazda (100 minút) = € 1,50 , celodenný lístok (24 hod.) = € 7,-, dvojdňový lístok (48 hod.) = € 12,50, trojdňový lístok (72 hod.) = € 18,00, týždenný lístok = € 24,-

Lístky platia ako pre pozemnú dopravu – električky a autobusy, tak aj na metro.

Deti do 10 rokov v doprovode dospelého človeka cestujú zdarma.

atac Roma

Kontakt
facilisis diam ipsum mattis ipsum Donec eget adipiscing sit efficitur. in quis