Tipy a rady

KAVIARNE

Taliansko je známe okrem výbornej pizze, cestovín (pasta), zmrzliny (gelato) aj výbornou kávou (caffe). Ich kaviarne majú svoju výnimočnú atmosféru, ktorú je treba zažiť. Malá rada – pokiaľ budete chcieť ochutnať napr. cappuccino, dajte si ho radšej ,,na stojáka,, pri bare ako to robia domáci Taliani, pretože v niektorej kaviarni v centre mesta sa vám môže stať, že vám zaúčtujú 100% prirážku, ak si kávu budete chcieť vypiť posediačky za stolom.

PIZZERIE

odporúčame zájsť na pizzu do pizzerie, kde bude napísané  ,,FORNO A LEGNA, , čo znamená  pec na drevo, z ktorej pizza  chutí naozaj ináč ako z elektrickej pece.

MORE

pokiaľ chcete spojiť návštevu kultúrnych pamiatok s kúpaním sa v mori alebo prechádzkou po piesočnatej pláži, z Ríma sa dá k moru dostať veľmi jednoducho aj mestskou hromadnou dopravou.

VATIKÁN

Vatikánske múzeá sú otvorené každý deň okrem nedele s výnimkou poslednej nedele v mesiaci, kedy je ZADARMO vstup do múzeí.  Pápeža Františka je možné vidieť každú nedeľu o 12.00 hod z okna jeho pracovne na Námestí Sv.Petra.  Audiencia sa počas prítomnosti Pápeža v Ríme koná v stredu o 10.30 hod. buď priamo na Námestí Sv.Petra alebo v Aule Paola VI.

Kontakt
Donec non id libero ut Phasellus ut